Haber

İmamoğlu: Tek dertleri var; ‘Ah, Ekrem İmamoğlu bunu yapmasın’

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul’un Sultanbeyli ilçesinde düzenlenen mitingde gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

İmamoğlu, seçimin ardından İstanbul’da başlattıkları deprem seferberliğini tüm Türkiye’de başlatacaklarını belirterek, “Bu süreci rant temelli bir süreçten kurtaracağız. Deprem hazırlığının önündeki tüm sıkıntıları kaldıracağız. Sorumluluğu hep ötekine yükleyen, hesap vermekten kaçınan yönetim anlayışını çöpe atacağız. Beyin sarsıntısı hazırlığının önündeki en büyük engel zihniyettir. İktidara geldiğimizde bir açıklama yaptılar. ‘Efendim TOKİ’yi kapatacak’ Hayır, öyle bir şey yok. Nereden çıktı? Uyduruyorlar. TOKİ’yi eski görevine iade edeceğiz. KİPTAŞ’ta nasıl çözdük, KİPTAŞ’ta nasıl bir devrim yaptık? Aynısını ülkenin diğer kurumlarında da yapacağız” dedi.

İmamoğlu’nun konuşma yaptığı kürsüye çıkan Ali isimli genç, ısrarlı talepleri üzerine katılımcılara “Her şey çok güzel olacak” sloganları attırdı. İmamoğlu, gence, “Recep Tayyip Erdoğan duysun, her şey güzel olacak” sözlerine, “Evinize geleceğiz, tamam, size söz verdik. Şimdi burada yanacak. İş alacak başına” dedi.

İmamoğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle:

ÇEKMEKÖY-SANCAKTEPE-SULTANBEYLİ METRO HATTI TEST SÜRÜŞÜNDEN GELİYORUM: nereden geliyorum Çekmeköy-Sancaktepe-Sultanbeyli metro sınırının ‘Yapamazsın’ dedikleri, ‘Sen durdurdun’ demelerine rağmen asılsız argümanlarla engellemeye çalıştıkları test sürüşünden geliyorum. ‘ durdurmalarına rağmen. Onlar yapamadı, biz yaptık. 16 milyon İstanbullu’ya ‘hayırlı olsun’ diyeceğiz siz güzel Sultanbeyli halkı sizi metroyla buluşturacağız. Çekmeköy, Sancaktepe, Sultanbeyli; İçinde siyaset var mı? Hayır. Her belediye bizim belediyemizdir. Her seçilmiş belediye başkanı bizim belediye başkanımızdır. Bak, bu kadar açık. Sultanbeyli’ye geldiğimde açılış, temel atma, toplantı ne olursa olsun Belediye Başkanı’nı ararım. O orada. Burada en az 10-15 kez görüştük. Çok şükür geldi. Zorluklara nasıl baktığımızı biliyor musunuz? Devletin bir kurumu, milletin belediyesi. Bu parti, bu partinin belediyesi değil. Onun için başarılıyız.

SADECE DAHA BÜYÜKLERİNE SAHİPTİR; EKREM İMAMOĞLU OLMAMALIDIR: Bu devletin Ekonomi Bakanı Sultanbeyli için bu hizmeti tam 1 yıl 2 ay erteledi. Size hizmet etmeye yetkili kişilerin bunu yapmasında bir sakınca var mı? Tek dertleri var. Ne biliyorsun? ‘Ekrem İmamoğlu bunu yapmasın’. Yahu Ekrem İmamoğlu evine metro döşemiyor. Sultanbeyli halkına yapıyor, Sultanbeyli halkına yapıyor. Kaybı Sultanbeyli’ye verirsin. Onlar da utanmadan ‘Efendim hattı kesmişler’ diyorlar. Plansız, projesiz, finansmansız başladığınız, iş bilmezliğinizi gösterdiğiniz, savurgan düzeniniz çalışsın diye alelacele ihale yaptığınız, yanlış başladığınız işi biz yapıyoruz. BT. Bari izin ver, engelleme, Allah’tan kork. Yani siz yanlış işlerle meşgulken, siz yanlışlarla, engellemelerle meşgulken biz bu hattın yüzde 80’ini tamamladık. Vatandaşa hizmet edilecekse ötekine değil en iyi hizmeti biz yaparız. Bu yüzden bırakın bitirmeyi, planlayamayacağınız projeleri bile planlıyoruz. Bizim için tek bir bahis var: vatandaşın huzuru, vatandaşın memnuniyeti, vatandaşın memnuniyeti. Bunu kimse doğru düzgün bilmiyor. Bunu bil. Ve sonuna kadar takipçisi olacağız.

BİZDEN ÖNCE TEK BİR BURS YOKTU. pardon yanlış söylemişim; BİR KİŞİYE VERİLMİŞTİR: Bunları ekonomik şartlara rağmen yapıyoruz. Sizlere layıkıyla hizmet verebilmek için çok çalışıyoruz. Çalışmaya devam edeceğiz. Telaş yok. Çünkü biz vatandaşa hizmet için gelmiş hizmetkârlarız. Kendini vatandaşa hizmet etmeyi değil, vatandaştan fayda sağlamayı düşünenler ötekilerdir. Onları ayırt et. Bizim hakkımızda ne söylediklerini hatırlıyor musun? ‘Sosyal yardımları azaltacaklar ya da bitirecekler’ dediler. Keşke insanımızın muhtaçlığı olmasa, ekonomik sıkıntımız olmasa sosyal yardımlar yapmazdık. Ama ekonomik zorluklar var. Ekonomik sıkıntılardan daha da büyüdü. Sosyal yardımları 5 kat artırdık. Göreve geldiğimiz günden bu yana parti ayrımı gözetmeksizin her ilçeye eşit ve adil hizmet vermek için gayretle çalıştık. Bu şehrin çocuklarının ve gençlerinin eğitimine katkıda bulunduk. Gençlerimiz için çok özel fırsatlar hazırladık. Hele gençlerin eğitimi için, üniversiteye hazırlıktan burs vermeye… Bizden önce tek bir burs bile verilmedi. Şu anda 75 bin üniversite öğrencisine burs veriyoruz. Ah, yanlış söyledim. Üzgünüm, yanlış söyledim. Bir kişiye verildi. Ya da birkaç kişiye verildi. Bugün işe giren bir kişiye -size tarif edeyim- bir hafta sonra 200 bin dolar burs verildi. Ayrıca bu kişi, Metro şirketinde çalıştırılan bu kişi o bursla Amerika’ya gönderilmiş. Ama ne bursu biliyor musun? Amerika’da siyaset bilimi. Metronun siyaset bilimiyle bir ilgisi var mı? O kişi şimdi İstanbul’dan milletvekili adayı. 4-5 burs verildi.

4 YILDA 210 BİN GENÇE ÜNİVERSİTE BURSU SAĞLADIK: Ama biz çok şükür 4 yılda toplam 210 bin gence üniversite bursu verdik. Herkesin adil ve eşit fırsatlara sahip olmasını istiyoruz. 16 milyon kişiye eşit davrandık. Bu şehirde herkesin ihtiyacı görülsün istedik. 0-4 yaş küçük çocuğu olan annelere çocuklarıyla birlikte ücretsiz ulaşım kartı verdim. Biliyorsun, değil mi? Bunu neden verdik? Kendi zevkimizden vermedik mi? Gittiğim evlerde özellikle Sultanbeyli’de birçok evde anneler ‘Hiçbir yere gidemiyoruz’ dediler. Çocuğumu sağlık ocağına bile götüremiyorum. İstanbul’u ziyaret edemem.’ İstanbul’da yaşayan bir anne bebeğini de yanına alarak sağlık ocağına gidecek. Etrafta dolaşamıyorsa, cebinde ulaşım parası yoksa, tasarruf edecek. Bebeğini yanına alacak ve İstanbul’u ziyaret edecek. Seçimde unutmayın. Onları unutma. Bütün bayanlara sesleniyorum. Bugün 350 bin anne bu karttan faydalanıyor. Sevilsin. Meydanlarda ne dedi biliyor musunuz Sayın Başkan? Kimin parasını kime veriyorsun dedi. Ben de ne dedim? “Tanrı aşkına, bu seni ilgilendirmez. ‘Halkın parasını halka veriyorum’ dedim. Bunun için 16 milyon insanımıza eşit hizmet vermeye devam edeceğiz. Üreten bir şehir inşa edeceğiz. Ve bunun için çalışacağız.

BEBEKLERİMİZ, ÇOCUKLARIMIZ DÜNYA TARAFINDAN SUNULMAYACAK: Son derece üst düzeyde bir kreş açıyoruz. Bebeklerimiz ve çocuklarımız dünyanın gerisinde kalmayacak. Çocuklarımız anaokuluna gidecek, anneler iş bulacak. Bölge İstihdam Büroları aracılığıyla gençlerimize iş buluyoruz. Sayı 110 bine çıkıyor. Yurt açtık. Koca Büyükşehir Belediyesi’nin bir öğrencinin bile yatacak yatağı yokken, önümüzdeki eylül ayında 5000 yatağı olacak. Tüm çocukların ve tüm gençlerin birbirleriyle eşit fırsatlara sahip olmasını istiyoruz. Onun için Sultanbeyli’deki Mimar Sinan Home İstanbul Çocuk Aktivite Merkezimizi açtık. Bu nedenle 220 kişilik Kemal Tahir Kütüphanesini hizmete açtık. Tüm İstanbullulara hizmet veren kaliteli mekanlar organize ediyoruz. 100. Yıl Spor Tesislerini başta gençler olmak üzere bölge sakinlerinin spor yapması ve sağlıklı bir yaşam sürdürebilmesi için hizmete açtık. Elmasın yanı sıra. Mülkiyet sorunları vardı. Yanlış ihale süreçleri vardı. Bunları Sultanbeyli Belediyesi ile aynı masada çözdük.

BU BİR ANLAYIŞ DEĞİŞİKLİĞİDİR: Sultanbeyli Belediye Başkanı veya orada çalışanlar Fizan’dan gelmedi. Vatandaşım, vatandaşım. Meslektaşlarım da biliyor, bütün belediyeler biliyor. Bırakın taş atmayı, asla yapılamayacak bir hizmetin önünü açmak için elinizden geleni yapacağınızı arkadaşlara söyledim. Bu bir anlayış değişikliğidir. Olmak zorunda. Onun için sosyal yardım olsun, çocuk olsun, genç olsun; önceliğimiz. Özellikle buradaki hanımların huzurunda sosyal refahın ahlaki bir tanımını yapmak isterim. Lütfen bunu bilin. Devlet, vatandaşlarının eksikliklerini gidermek zorundadır. Eylemde ihtiyaç sahibi vatandaş varsa eksikliğini gidermek devletin sorumluluğundadır. Bu Anayasa da var. Bunu söylemiyorum. Bu nedenle ister hükümet, ister belediye, ister başka bir kurum olsun, unutmayın ki; Hak ettiğini alırsın. Kimse sana iyilik yapmıyor. Vatandaşlar haklarını aldıklarını bilecekler. Kimse size cebinden para vermiyor. Devletin milli bütçesinden size dağıtılması gereken kısımdan bahsediyoruz. Onun için mübarek olsun.

14 MAYISTAN SONRA NELER YAPACAĞIMIZI DÜŞÜNÜN: 14 Mayıs’tan sonra etik ve nitelikli bir devlet-belediye işbirliği ortamında yaptığımız onca şeyi düşünün. Mesela Çekmeköy-Sultanbeyli-Sancaktepe metrosu hiç kapanmasaydı nasıl tam gaz giderdik? Finansman bakan tarafından 1,5 yıl bekletilmese nasıl gaza gelirdik? Bunu da düşün. Metro çalışmalarının sorunsuz çalıştığı bir İstanbul düşünün. Güzel olurdu değil mi? Güzel olurdu değil mi? Sana bir şey söyleyeyim? çok güzel olacak 14 Mayıs’ı hep birlikte ülke adına demokrasi ve adalet bayramı haline getireceğiz. Hatırlamak; Bu şehri hep birlikte yükselteceğiz. Bu ülkenin sahibinin millet olduğunu herkese göstereceğiz. Devleti yönetenlerin kudretini milletin karşısında göstermemek, böyle sert, kaşlarını çatmak, huysuzca, bağırmak, dövmek, sövmek -tanımışsınız gibi değil mi- mümkün olmayacaktır. Cumhuriyet, vatandaşına tevazu ile bakan, iyi niyetle bakan, güzel konuşan, vatandaşının hakkını savunan, yönetenler haddini bilen rejimin adıdır. Şunu unutma. İstanbul’un bütün bu kurumlarıyla ilgili o seviyeyi, o sistematikliği, o nitelikliliği, o manevi süreci oluşturmak için ne yapacağız? 14 Mayıs’ta oylarımızı kullanacağız. 15 Mayıs sabahı da Kemal Kılıçdaroğlu’nu bu ülkenin Cumhurbaşkanı yapacağız.

BİR ŞEYLER SÖYLÜYORUZ, ‘BANA SÖYLEME, ORADA SÖYLE’ DİYOR: İstanbul’un en değerli konularından biri de depremdir. Bu büyük çalışma için devlet, belediye, büyükşehir, ilçe, özel şube, bilim dünyası, meslek kuruluşları ve vatandaşlarımızla tam bir seferberlik yapacağız. Onlarla yapamadık, onların masasına gittik, konuştuk, konuştuk. Bürokratlara haber vereyim mi? Hepsi tepeden tırnağa bakıyor, bir yerden haber gelecek, talimat gelecek, öyle yapacaklar. Bu tür motamot; Abartmıyorum. Bir şeyden bahsediyoruz, ‘Bana söyleme, orada anlat’ diyor. Bu düzen değişecek. Biz süreci bu ülkenin nitelikli insanlarına bıraktığımız zaman bu ülkenin, bu milletin insanı hakikatin zirvesine çıkacaktır. Bu nedenle Sultanbeyli’yi, İstanbul’u ve tüm Türkiye’yi depreme hazır hale getirmek için kentsel dönüşüm seferberliği başlatacağız. Millet İttifakı’nın tüm unsurlarıyla bu görevi üstlenmeye hazır olduğunu memnuniyetle görüyorum. Millet İttifakı; Nitelikli bir ekibe sahiptir. Altı siyasi parti, üst düzey, çok kimlikli bu millete hizmet etmek için ekipleriyle hazır.

BU MİLLET SİZİ 14 MAYIS’TA EVİNİZE GÖNDERİYOR: Aslında bu seçim bir parti seçimi değil. Bu kötü gidişata ‘dur’ demenin tercihi bu. Allah aşkına 21 yıl bu ülkeyi yöneteceksiniz. Bugün geliyorlar ve hala ‘Sizi yoksulluktan kurtaracağız’ diyorlar. ‘Şunu yapacağız, şunu yapacağız’ diyeceksiniz. Allah aşkına bunları bir kenara bırakın. Bu millet sizi 14 Mayıs’ta evinize gönderiyor. Gidin evinizde eşinize, çocuklarınıza hizmet edin, bizi ilgilendirmez. Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun adil ve vicdanlı yönetimi altında çalışacak çok güçlü bir kadroya sahip olacağız. Bakın bu kadro çocuklarınızla çalışacak. Bir avuç insanın çocukları ile değil, kendi çocuklarınızla çalışacak devlet kademelerinde. Sağduyunun sesini yansıtan önemli bir plan ortaya koyacağız. Hızla kolları sıvayacağız. Ceketi çıkaracağız. Gömleğin kollarını sıvayacağız. Kravatı çıkarıp yola koyulacağız. Bugün çıkarmıyorum, yanlış anlamayın. Buradan Denizli’ye, oradan da Çorlu’ya geleceğim. Onun için çıkarmayacağım. Ama ben sizin kolları sıvamaya hazır kardeşinizim.

TEK BİR ÇİZİĞİMİZ VE KAYBEDECEK ZAMANIMIZ YOK: Depreme hazırlık ve kentsel dönüşüm zamana karşı hayat kurtaran bir operasyondur. Kaybedecek ne bir kuruşumuz ne de zamanımız var. Biz bu seferberliği İstanbul’da başlattık. Göreve gelir gelmez tüm Türkiye’de başlatacağız. Bu süreci rant bazlı bir süreçten kurtaracağız. Depreme hazır olmanın önündeki tüm engelleri kaldıracağız. Sorumluluğu hep başkasına yükleyen, hesap vermekten kaçınan yönetim anlayışını çöpe atacağız. Depreme hazır olmanın önündeki en büyük engel zihniyettir. İktidara geldiğimizde bir açıklama yaptılar. ‘Efendim TOKİ’yi kapatacak’ Hayır, böyle bir şey yok. Nereden çıktı? Uyduruyorlar. Böyle bir konuşma yok. TOKİ’yi asıl görevine döndüreceğiz. TOKİ sözlerimizi karalamasın. TOKİ’nin misyonu nedir biliyor musunuz? Dar ve orta gelirlilerin umutlarını yeşerten, onlar için sosyal konut üreten bir kuruluştur. O işi unuttular. Sosyal konutlara yük getirmeyi unuttular. TOKİ kentsel dönüşümde öncü olmalıdır. Onu da unutmuşlar.”

TOKİ’Yİ ESAS GÖREVİNE DÖNDÜRECEĞİZ: Devletin kurumlarıyla sorunu olmayan bir ekibiz. Kişisel hırslarımızı kamu yararının önüne koyan tek bir arkadaşımız asla olmayacak. TOKİ’yi asıl görevine döndüreceğiz. Nitelikli, işine sahip çıkan, kamu yararını ön planda tutan, dar gelirliler için konut üreten bir kurum haline getireceğiz. Başındaki hükümdarlardan vasıfsız olanlar, ikametgahına giderler. Yetenekli olanlar bizimle çalışmaya devam edecek. Yolun sonunda seviyeli bir süreç ortaya çıkaracağız. Bakın KİPTAŞ başardı. Bu sıkıntı, sosyal konutun ekonomik koşullarda, sabit taksitlerle, faizsiz üretilebileceğini kanıtladı. Temelini attık, 1.5-2 yılda bitirdik ve o evlerde insanlar yaşıyor. Ve her ay sabit taksitler öder. Oysa TOKİ faizli sosyal konut sahibi yapıyor. Bileşik faiz üzerine. Her yıl artan taksitlerle süreci yönetir. İnsanlar evden çıkamıyor.

KİPTAŞ’TA NASIL DEVRİM YAPTIK, ÜLKEDEKİ DİĞER KURUMLARDA DA AYNISINI YAPACAĞIZ: Başka problemler var. 50 bin, 100 bin konut kampanyası açıkladılar. Kuralları çizdiler ve hak sahiplerini belirlediler. Ne oldu? Yıllar geçti. Bitmesin, temeli atılmamış bir proje var ya? Bakın size bir örnek vereyim. Hemen yanınızda, Mart 2019’da TOKİ ’50 bin konut kampanyasında Tuzla’ya 508 konut yapacağım’ dedi. Kuralları çizdi. Vatandaşlar belirlendi. Temeli ne zaman atıldı biliyor musunuz? Tam 2.5 yıl sonra 2021’de. Nedenini de biliyor musunuz? Hemen yanlarına bir ev yapmamız için KİPTAŞ olarak temellerini attılar. Bakın 4,5 yıl olmuş. Binaları henüz temel aşamasında. Biz KİPTAŞ olarak binaları yaptık, bitirdik ve insanlar bunların arasında yaşıyor. Ayrıca sabit taksitler halinde ödeme yaparlar. Yine Tuzla’da ’21 bine yakın konut yapacağım’ dediler. Nasıl yapacak, ne zaman yapacak? Hiç emin değilim. Geçenlerde bir açıklama yaptılar. Yok hocam orada imar sorunu vardı. Mülkiyet sorunu vardı. Sen devletsin; Kamulaştırma yetkiniz var, paranız var, bütçeniz var. Neyi çözeceksin? Onun için; KİPTAŞ’ta nasıl çözdük, KİPTAŞ’ta nasıl bir devrim yaptık? Aynısını ülkenin diğer kurumlarında da yapacağız.

VATANDAŞLARIMIZA ASLA ZARAR VERMEYECEĞİZ: Amacımız milletimize hizmet etmektir. Bizim yolumuz analizdir. Vatandaşın sorununu çözeceğiz kardeşim. Bu bizim kederimiz. Derdimiz milleti aldatmamaktır. Seçim öncesi milletin oyununun avcısı olmak hiç de değil. İnsanların gönlüne girin, işinizi yapın. Hesap verebilir ve şeffaf bir yönetim geliyor aziz hemşehrilerim. Devleti yeniden Türkiye çapında kurumlar ve kurallar devleti haline getireceğiz. Verdiğimiz sözleri kesinlikle tutacağız. Vatandaşlarımızdan asla utanmayacağız. Sultanbeyli’ye hizmetlerimiz devam edecek. İstanbul’a hizmetlerimiz devam edecek. İnşallah 14 Mayıs’tan sonra hep birlikte Türkiye ve Türkiye’nin tüm kurumları için yeni bir dönemi başlatacağız. 14 Mayıs, ülke seçimi. Bir avuç insanın gideceği ve milletin iktidara geleceği bir seçim. Hep birlikte bunun için çalışmalıyız. Çocuklarınız için, çocuklarınız için ‘ben her şeyi bilirim’ zihniyeti kalkacak. İnsanların röportajlarda elendiği, haksızlıkların yapıldığı dönem kapanacak. Adalet kişiye, tanıdığına, amcasına göre değildir; Adalet herkese gelecek.

BÖYLE BİR DÖNEMİN GEÇİRİLMESİ MİLLETİMİZİN ELİMİZDE: Böyle bir dönemi yaratmak millet olarak bizim elimizde. 14 Mayıs’a kadar gece gündüz çalışmaya ve güler yüzünüzü herkese göstermeye hazır mısınız? Özellikle sevgili gençler; Arkadaşlarınla ​​konuşacaksın. Ve birlikte kazanacağız. Ve birbirimizi ikna edeceğiz. Aceleyle sandığa gideceğiz. Kutuları alacağız. Seçim gününde tüm İstanbul’u ve tüm Türkiye’yi Türk bayraklarımızla şölene, demokrasi bayramına dönüştürmeye hazır mıyız? Milletin gücünü kurmaya hazır mıyız? O zaman teşekkürler Sultanbeyli. Hatırlamak; Evine gittiğinde kalbine şunu koy: Biz kazanıyoruz. Millet kazanıyor arkadaşlar. Şunu unutma. İnşallah oylarımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na, oylarımız Millet İttifakı’na gider. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort