Haber

İsviçre polisi trende 15 kişiyi rehin alan baltalı şüpheliyi öldürdü

İsviçre’de baltalı ve bıçaklı bir adam trende 15 kişiyi rehin aldı. Fransa sınırına yakın Vaud kantonunda 8 Şubat Perşembe günü meydana gelen olayda polisin trene operasyon düzenleyerek baltalı saldırganı öldürdüğü açıklandı.

Reuters’in haberine göre olay, Baulmes ve Yverdon-les-Bains bölgeleri arasında sefer yapan trenin Essert-sous-Champvent kasabasında olduğu sırada meydana geldi. Bugün olayla ilgili açıklama yapan Vaud polis yetkilileri, “Rehinelerin tamamı zarar görmeden serbest bırakıldı. Müdahale sırasında rehineyi alan kişi ölümcül şekilde yaralandı.”

‘MAĞDUR SAYISINA GÖRE EŞSİZ BİR OLAY’

Öldürülen zanlının olası saikleriyle ilgili bilgi paylaşmayan kanton polisi, 15 kişiyi yaklaşık 4 saat rehin alan zanlının 32 yaşında İranlı bir mülteci olduğunu bildirdi. Vaud Polis Sözcüsü Jean-Christophe Sauterel, söz konusu rehin alma olayının ‘terör eylemi’ olduğuna dair bir emare bulunmadığını belirtti. Başsavcı Eric Kaltenrieder de yerel basına yaptığı açıklamada, “Mağdurların sayısı, yani 15 kişinin rehin alınması ve 60 polis memurunun müdahalesi dikkate alındığında bu benzeri görülmemiş bir olaydır.”

(DIŞ HABER SERVİSİ)

elbeyli-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu