Yaşam

Muhabbet Kuşlarının En Kolay Söyleyebilecekleri 9 Kelime

Muhabbet kuşlarını konuşturmak dikkat ve sabır gerektirir. Her muhabbet kuşunun farklı bir mizacı olabilir. Bu nedenle muhabbet kuşlarına her kelimeyi söyletmek zordur. Ancak bazı sözler tüm muhabbet kuşları tarafından kolayca söylenebilir. İşte o sözler.

1. baba

Belli bir olgunluğa ulaşmış pek çok muhabbet kuşunun ‘Baba’ dediğine şahit oluyoruz. Çünkü en çok öğretilen kelimeler ortadadır. Ve bu kelimeyi çok rahat söyleyebilirler.

2. anne

Konuşkan muhabbet kuşları rahatlıkla ‘Anne’ diyebilir. Çünkü bu kelimedeki harfleri söylemekte hiç zorluk çekmiyor.

3. aşkım

Muhabbet kuşunuza aşk sözleri söylettirmek de oldukça keyiflidir. Evde ‘aşkım’ diyen bir kuş olduğunu hayal edin.

4. Fıstık

Muhabbet kuşunuzun iltifat etmesini istiyorsanız söylemesi en kolay kelimelerden biri ‘Fıstık’tır. Ama sabırlı olmalısın. Öfkelenirsen korkuya neden olursun. Tekrar konuşmaya çalışmayabilir.

5. Güzel

Ona her zaman ‘Cici’ derseniz, hemen söylemeye başlar. Ayrıca kuşunuz bebekken sahip olduysanız, sık sık söylediğiniz kelimeleri daha çabuk öğrenir.

6. Öpücük

Buna öpücük de diyebilirler. Muhabbet kuşunuz her ‘Öp’ dediğinde, ona ilgi ve şefkat göstermeye çalışın. Bu sayede diğer kelimeleri de öğrenmeye istekli olacaktır.

7. canım

Canım kelimesi de çok sempatik değil mi? Ancak muhabbet kuşunuza öğrettiğiniz kelimeleri sık sık tekrarlamalısınız. Aksi halde öğretiminiz boşa gidebilir.

8. Fındık

Fıstık kelimesini söyleyebildiği gibi ‘Fındık’ kelimesini de söyler. Bu, birçok eğitimli muhabbet kuşunun söyleyebileceği bir cümledir.

9. Kuş

Ayrıca ‘kuş’ da diyebilirler. Aslında bu kelimeyi genellikle ‘sevimli’ kelimesiyle birlikte kullanırlar. Böylece sana ‘Güzel kuş’ diyebilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu