Haber

“Muharrem Bey’i aradım” diyen Erdoğan görüşmenin detaylarını şöyle anlattı: Devlet olarak her türlü yardıma hazırız.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, televizyon kanallarının ortak yayınladığı Seçim Özel programında 14 Mayıs seçimlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

“GİTTİĞİNİZ İÇİN GERÇEKTEN Üzgünüm”

Kaset tartışmalarının ardından adaylıktan çekilen Muharrem İnce’ye de değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu yarışta birlikte yarıştığımız Muharrem Bey’in gidişine gerçekten üzüldüm. Maalesef böyle bir kumpasla karşı karşıya geldi. kaset kumpaslarıyla göreve gelen Kemal Bey’e rakip oldu.

“BUGÜN MUHARREM’İ ARADIM”

Hele bugün Muharrem Bey’i aradım. Bu süreçle ilgili nasıl böyle bir atak yaşandığını kendisiyle konuşmak istedim. Anladığım kadarıyla Kılıçdaroğlu kol kola, el ele demiyorum, bu Muharrem Bey’in saldırısıdır.

“BU BİR FETÖ TAKIMIDIR”

Bu bir FETÖ taktiğidir. Bu geçmişte yapıldı. Kılıçdaroğlu bu makama malum teyp komplosuyla geldi. Ve bunu da yapmayacağını açıklayarak geldi. Ertesi gün aday olmayacağını açıklayarak ayağa kalktı. Bugünkü görüşmeden anladım ki Muharrem Bey’in bu kararının arkasında gerçekten dürüst ve onurlu insanların kabul edemeyeceği bazı saldırılar var.

“TÜM YARDIMLARA HAZIRIZ”

Kendisine her türlü yardıma hazır olduğumuzu söyledik. Devlet olarak yapmamız gereken Adalet Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve zaten bulunduğumuz makamın görevidir. Bu şekilde süreç başlayacak. Şu anda yarış bir eksiklikle gidiyor. Oy pusulasında değişen bir şey yok. Temennim sonucun iyi olması”

kocarliajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu