Haber

Ödüllü Çocuk Pazarı’nın 8. şubesi İzmit’te açıldı

İzmit Belediyesi ve İzmit Kent Konseyi tarafından çocukları geri dönüşüme teşvik etmek amacıyla başlatılan ve Avrupa’da ses getiren Ödüllü Çocuk Pazarı’nın 8. şubesi Yahya Kaptan Mahallesi’nde hizmete açıldı.

İzmit Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü ile İzmit Kent Konseyi’nin çocukları geri dönüşüme teşvik etmek amacıyla başlattığı Çocuklara Ödüllü Pazar projesi kentte büyüyerek devam ediyor. Hacıhizır Mahallesi, Şirintepe Mahallesi, Çukurbağ Mahallesi, Gündoğdu Mahallesi, Alikahya Fatih Mahallesi, Akmeşe ve Yenişehir Mahallelerinde açılan projenin 8. şubesi Yahyakaptan Mahallesi’nde açıldı.

Programa; İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Ünal Özmural, İzmit İl Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Erol, İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürü Havva Açıkgöz, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

Programda söz alan İzmit İl Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Erol da şöyle konuştu:

“2,5 yıl önce hayata geçen ve bugün hayal bile edemeyeceğimiz bir projenin başlangıcından buraya gelmek bizi mutlu ediyor. 120 ton çöpü çocuklarımız topladı ki bu hiç de azımsanmayacak bir rakam.” İzmit Belediyesi’nin bu duyarlılığını şehrin çeşitli semtlerine dağıtmaktır. Bu konuda bize yardımcı olan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ve ekibine teşekkür ediyorum.”

Kaynak: ANKA / Günümüz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu