Haber

Seçer: “2023’te de inşallah önemli çalışmalara imza atacağız”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, “Büyükşehir Belediye Meclisi olarak bu yıl ve önceki yıllarda olduğu gibi 2023 yılında da inşallah önemli çalışmalara imza atacağız.”

Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclis 2. Katılım Toplantısı Aralık 2022 Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda komisyonlardan 12, birimlerden 1 olmak üzere toplam 13 madde görüşüldü ve oylandı. Gündemde olmayan konuların ele alındığı bölümde Başkan Seçer, maddelere geçmeden önce Anamur ve Bozyazı’da yapılacak devlet projeleri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

“Anamur Devleti’ne iki yıllık geçici tahsis verildi”

Seçer, bu sabah Diyarbakır-Mardin karayolunda karakolun önünden geçerken meydana gelen bombalı saldırıda yaralanan polislere geçmiş olsun dileklerini ileterek, acil şifalar diledi. Seçer, terörü şiddetle kınadığını bir kez daha dile getirdi.

Anamur için bir ihtiyaç haline geldiğini vurguladıkları yeni bir Sebze ve Meyve Hali ile ilgili gelişmeler olduğunu anlatan Seçer, “Talebimiz doğrultusunda 2 yıl süreyle kesintili 152 bin 578 dönüm arazi tahsisi verildi. Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nden.Orada market inşaatına başlayacağız ve bu süreçte daha sonra kesin tahsisi alacağız.Bunun için şimdiden avan projesini hazırladık.Toplam 106 adet planladık. Kalınören Haliç Fabrikası Projemizde 3 farklı tipte dükkanlar.Bunun artma ihtimali yüksek.Taleplerin yoğun olduğu bilgisini aldım.Revizyon plan çalışması olabilir.Yeni sandık depolama alanı,ticaret alanı,” Şimdi idari binalar yapılacak ama orası eğimli bir arazi, bir iki hafta içinde hafriyat çalışmalarına başlamamız lazım” dedi.

“2 yıl önce başvurusu yapıldı”

Anamur Ticaret ve Sanayi Odası’na yeni seçilen başkan ve yönetim kurulu üyelerinin geçtiğimiz haftalarda kendisini ziyaret ettiğini belirten Seçer, Anamur’un genel sorunları konusunda birlikte çalışma iradesini gösterdiklerini ve bu durumun kendisini çok memnun ettiğini söyledi. “Bu sivil toplumun hem görevi hem de gücüdür” ifadesiyle konuşmasına devam eden Seçer, “Onlar da hızla çalışmalara başlayıp temasa geçtiler. Neticede uzun zamandır beklediğimiz bir karar oldu. 2 yıl önce başvurusu yapılmıştı.Uzun sürebilirdi yani 2 yıl önce başlayacak.2 yıl sonra inşaatı başlamış olacak.Vatandaşlarımın buradan bilmesini istedim. durum Bozyazı Çarşısı için de geçerli.Anamur Halı ve Bozyazı Halı Mersin’in uç kısımlarında katma değeri yüksek eserlerin satıldığı toptancı hallerindeki iki değerli dükkan Anamur’un muzundan meyveler, avokado gibi değerli ürünlerden yeni tropik pazar , ejder meyvesi.Bozyazı’da da aynı şekilde örtü altıcılık sebze meyve üretimi her türlü yörelerde yapılmaktadır.Bozyazı Pazarı için yaklaşık 2 yıl önce talepte bulunduk.Konuma göre tahsis sağlanırsa 88 dükkan planladık orada e” dedi.

Trafik güvenliğini artıracak aydınlatma ve tabelalarla ilgili mecliste yapılan konuşmayı değerlendiren Seçer, aydınlatma ve yol işaretleri konusunda belirledikleri yerler ile ilgili bu çalışmaları yeri geldiğinde hayata geçirdiklerini söyledi.

“2023 yılında da inşallah değerli çalışmalara imza atacağız”

Başkan Seçer, gündem maddelerinin oylanmasının ardından şunları söyledi:

“Burada Mersin’in menfaati için birçok konuyu görüştük. Bu konuların bir kısmı mecliste kabul edilmedi ama değerli bir kısmı kabul edildi. İyisiyle kötüsüyle bir yılı geride bıraktık. 2023 yılı tabi ki şehrimizden başlayarak ülkemizde ve tüm dünyada herkesi mutlu edecek.Rahmet,mutluluk,barış,kavga,gürültü ve savaş dolu bir yıl olmasını temenni ediyorum.Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi olarak hepimize hayırlı olmasını diliyorum. 2023 yılında olduğu gibi bu yıl ve önceki yıllarda da değerli çalışmalara imza atacağız. Mersin’in hayrına ve hayrına bir yıl olmasını temenni ediyorum. Umarım burada hep birlikte karar veririz. Hepinize teşekkür ederim.” – MERSİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu