Haber

‘Gençlik Oyunları’nın muhteşem finali Bursa Yıldırım’da

BURSA (İGFA) –Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’ın yanı sıra Yıldırım Kaymakamı Metin Esen, Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Fethi Yıldız, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Mehmet Demirci, okul müdürleri ve sporcular katıldı.

8 branşta gerçekleştirilen 346 karşılaşmanın ardından dereceye giren öğrencilere ödülleri verilirken, Yıldırım Belediyesi tarafından gençlik oyunlarına katılan tüm okullara spor malzemeleri dağıtıldı.

Okul Sporları Gençlik Oyunlarının Yıldırım’ın sporda geldiği noktayı göstermesi açısından son derece değerli olduğunu belirten Başkan Oktay Yılmaz, “Geçen hafta liseler kategorisinde düzenlenen oyunların kapanış törenini gerçekleştirdik. Lise kategorisinde yer alan spor oyunlarımız; Ortaokul düzeyinde 27 okul, 118 takım ve toplam 1.150 genç katılırken; 41 okuldan 146 takım ve 1.636 sporcu katıldı. Turnuvamıza katılan tüm sporcularımızı ve hocalarımızı tebrik ediyorum” dedi.

174 BİN 503 KİŞİYE HİZMET

Yıldırım’ın tarih, kültür ve medeniyet şehri olduğu kadar spor şehri olduğunun da altını çizen Önder Oktay Yılmaz, “Yıldırım’ın spor şehri kimliğini pekiştiren hizmetlerimiz meyvelerini veriyor. Yıldırım Belediyesi olarak son 4 yılda; Yaz ve kış spor okullarında 102 bin çocuğa, jimnastik okullarında 19 bin çocuğa, sosyal sorumluluk projelerinde 7 bin çocuğa, özel gereksinimli çocuk ve aileleriyle 1.102 çocuğa, kadın spor merkezlerimizde 45 bin kadına spor ve eğitim hizmeti verdik. toplam 174 bin 503 vatandaş. Sporun şehri Yıldırım’ı daha kullanışlı hale getirmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

havsaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu