Haber

İtalya eski Başbakanı Conte, Ukrayna’ya yapılan silah yardımını eleştirdi

İtalyamuhalefette Beş Yıldız Hareketi’lideri eski başbakan Giuseppe ConteTBMM’de yaptığı konuşmada, “Bu hükümet NATO’nun yanında yer almaktansa, NATO’nun direktifleri karşısında yere düştü”terimini kullandı.

Ukrayna’ya yeni askeri yardım paketi sunuldu İtalya Savunma Bakanı Guido CrosettoConte’ye hitaben, “Endişelisin. Çok farklı korumaya ihtiyaç duyan İtalyanlar için Nottingham Şerifi oldunuz. Bakan Crosetto, bu kararnameye göre silah tedarikinin savunma sistemimizin güvenlik seviyesini etkilemediğine ve silah stoklarımızın yeniden doldurulmasını gerektirmediğine inanmamızı istiyorsunuz. Fizyolojiden bahsettiniz. Bu askeri malzemelerin fizyolojik hiçbir yanı yok.”söz konusu.

Conte, Roma’nın zırhlı yelek, tabanca ve tüfeklerden zırhlı araç ve modern hava savunma füze sistemi Samp/T sevkiyatına başladığını söyledi. “Bu sevkiyatlar söz konusu olduğunda, eğer varsa, bu askeri tırmanmanın sınırlarının ne olduğunu bize söyleyin. Bunu İtalyanlara açıklamak zorundasın. Bunu söylemek zorundasın çünkü İtalya’yı savaşa sürüklüyorsun.”ekledi.

Conte liderliğindeki Beş Yıldız Hareketi, uzun süredir Ukrayna’ya silah sevkiyatına karşı çıkıyor. Ukrayna krizi diplomatik yollarla analiz edilmelidir.talepler.

haber-suruc.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu