Haber

Tayland’ın Tarihi Sukhothai Kenti Turizm Odak Noktasıdır

Tayland’ın Sukhothai eyaletindeki tarihi Sukhothai kasabasını ziyaret eden turistler, 16 Nisan 2023. (Fotoğraf: Wang Teng/Xinhua)

BANGKOK, 22 Nisan (Xinhua) — Tayland’ın kuzeyindeki Sukhothai eyaletindeki tarihi Sukhothai kasabası, dünyanın dört bir yanından 13. ve 14. yüzyıllarda kurulan ilk Siyam Krallığı’nın başkentini görmek isteyen turistleri kendine çekiyor. Kasaba, Tayland mimarisinin başlangıcına işaret eden bir dizi olağanüstü anıta ev sahipliği yapmaktadır.

1991 yılında Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO), bölgeyi “Tarihi Sukhothai Şehri ve İlgili Tarihi Şehirler” adı altında Dünya Mirası Listesi’ne dahil etti.

Tayland’ın Sukhothai eyaletindeki tarihi Sukhothai kasabasındaki turistler, 16 Nisan 2023. (Fotoğraf: Wang Teng/Xinhua)
Tayland’ın Sukhothai eyaletindeki tarihi Sukhothai kasabasında fotoğraf çeken bir turist, 16 Nisan 2023. (Fotoğraf: Wang Teng/Xinhua)
Tayland’ın Sukhothai eyaletindeki tarihi Sukhothai kasabasında fotoğraf çeken turistler, 16 Nisan 2023. (Fotoğraf: Wang Teng/Xinhua)
Tayland’ın Sukhothai eyaletindeki tarihi Sukhothai kasabasında fotoğraf çeken bir turist, 16 Nisan 2023. (Fotoğraf: Wang Teng/Xinhua)
Tayland’ın Sukhothai eyaletindeki tarihi Sukhothai kasabasında bir turist, 16 Nisan 2023. (Fotoğraf: Xinhua)
Tayland’ın Sukhothai eyaletindeki tarihi Sukhothai kasabası, 16 Nisan 2023. (Fotoğraf: Xinhua)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu