Haber

Botaş, Depremde Hasar Gören Doğal Gaz Boru Hatlarında Çalışmaların Sürdüğünü Duyurdu

Boru Sınırları ve Petrol Taşımacılığı Anonim Şirketi (BOTAŞ), Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki diğer iki depremde Kahramanmaraş-Gaziantep doğalgaz iletim sınırlarında meydana gelen hasarın giderilmesi için çalışmaların sürdürüldüğünü bildirdi. “Ekiplerimiz olağanüstü çaba sarf ediyor” açıklamasında, çalışmaların saha görüntüleri de paylaşıldı.

BOTAŞ, Kahramanmaraş-Gaziantep doğal gaz iletim hattında meydana gelen ve yıkıma yol açan iki büyük deprem nedeniyle Kahramanmaraş, Gaziantep ve Hatay illeri ile Pazarcık, Narlı, Besni, Gölbaşı, Nurdağı ve Kırıkhan ilçelerine doğal gaz verilemediğini duyurdu. Kahramanmaraş merkezli 10 ilde. BOTAŞ’ın anılan açıklamasında, ilgili bölgelerdeki boru hattı hasarlarının bir an önce onarılması için kaynak ekibi ve ekipmanları, çelik boru gibi elemanların hasar noktalarına sevk edildiği belirtildi.

Bugün depremin 5. günü olan BOTAŞ, onarım sahnelerini paylaşarak, yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. BOTAŞ’ın sosyal hesabından paylaşılan açıklama şu şekilde:

“Deprem bölgelerinde aynı anda birçok noktada hasar gören doğalgaz boru hatlarımızı tüm olumsuzluklara rağmen onarmak için ekiplerimiz olağanüstü bir gayret gösteriyor. Türkiye’nin dört bir yanından koşan ekiplerimiz gerekli güvenlik tedbirlerini alarak yoğun bir şekilde çalıştılar. gece gündüz zaman zaman bu sıkıntıları sahaya yansıtıyor. Emeğinize, yüreğinize sağlık.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu